دکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعی
info@drmehdirafiei.com
اصفهان، توحید میانی، جنب بانک پاسارگاد، مجتمع نگار ۱، طبقه ی دوم
03136260223
دکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعی

مزیت ها و نتایج ارتودنسی چیست؟

متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی

مزیت ها و نتایج ارتودنسی چیست؟

نتایج ارتودنسی

مزایای زیبایی ارتودنسی واضح است. اما این درمان ها مزایای عملکردی و مرتبط با سلامتی را نیز ارائه می دهند:

هنگامی که دندان های شما در تراز مناسب قرار دارند، تمیز کردن آنها بسیار آسان تر است.
صاف کردن دندان ها می تواند عملکرد جویدن و گفتار را بهبود بخشد.
درمان ارتودنسی می تواند درد مربوط به اختلال TMJ را کاهش دهد.
یک گزش همسو می تواند خطر پوسیدگی، بیماری لثه و سایر مشکلات سلامت دهان را کاهش دهد.
ارتودنسی می تواند به شما در دستیابی و حفظ لبخند زیبا و سالم کمک کند.

معایب ارتودنسی چیست؟

عیب اصلی کوتاه مدت است: شما باید دستورالعمل های درمانی را به دقت دنبال کنید و تا رسیدن به هدف خود صبور باشید. برای برخی افراد، درمان ارتودنسی کمتر از یک سال طول می کشد. برای دیگران، ممکن است تا دو سال یا بیشتر طول بکشد. از آنجایی که هر فردی نیازهای منحصر به فرد خود را دارد، زمان درمان برای همه متفاوت به نظر می رسد. از متخصص ارتودنسی خود بپرسید که چه انتظاری دارید.

اگر اطراف دستگاه های ارتودنسی خود را به طور کامل تمیز نکنید، در معرض خطر بیشتری برای ایجاد حفره قرار دارید. حتما توصیه های بهداشت دهان و دندان ارتودنتیست خود را رعایت کنید.

نتایج من بعد از درمان ارتودنسی چقدر ماندگار خواهد بود؟

اگر نگهدارنده خود را مطابق دستورالعمل بپوشید، نتایج شما باید تا پایان عمر باقی بماند. با این حال، اگر استفاده از ریتینر خود را متوقف کنید، دندان‌های شما ممکن است به مرور زمان به موقعیت قبلی خود برگردند.

 

متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی
متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی

 

چه زمانی باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کنم؟

هر زمان که نگران ظاهر، سلامت یا عملکرد دندان های خود هستید، یک قرار ملاقات با متخصص ارتودنسی ترتیب دهید. بسیاری از متخصصان ارتودنسی شما را بدون ارجاع می بینند. اما دندانپزشک شما می تواند یک متخصص ارتودنسی را نیز توصیه کند.

اگر فکر می کنید کودک شما ممکن است نیاز به مراجعه به متخصص ارتودنسی داشته باشد، از دندانپزشک خود بخواهید تا توصیه هایی را ارائه کند. ارتودنتیست ها عموماً کودکان 7 ساله را می بینند.

دکتر مهدی رفیعی متخصص ارتودنسی اصفهان ، دندانپزشک و درمان ناهنجاری های فک و صورت ، عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان می باشند. و با هدف بهبود روابط میان فک و دندان و منظم کردن دندان های نامنظم کنار شما عزیزان هستند.

بسیاری از افراد زمانی که می خواهند ظاهر لبخند خود را بهبود بخشند به ارتودنسی فکر می کنند. اما درمان ارتودنسی می تواند سلامت و عملکرد دهان را نیز بهبود بخشد. ارتودنتیست ها طیف وسیعی از درمان ها را بر اساس نیاز شما ارائه می دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر، با دندانپزشک خود صحبت کنید یا یک قرار ملاقات با متخصص ارتودنسی تعیین کنید.

دکتر تونی متخصص در شناسایی علائم اولیه مسائل جدی تر، از شکل گیری نامناسب فک و ناهماهنگی بایت گرفته تا دندان های شلوغ یا شکاف است. پس از ارزیابی کودک شما، او یک برنامه درمانی برای نیازهای او توصیه می کند.

برخی از کودکان ممکن است نیاز به مداخله فوری داشته باشند، مانند کشیدن دندان شیری یا وسایل. هر کودکی به درمان زودهنگام ارتودنسی نیاز ندارد، اما ارزیابی ارتودنسی بهترین راه برای شناسایی مشکلات بالقوه با رشد دهان و دندان است.

انواع درمان ارتودنسی زودرس

درمان ارتودنسی اولیه شامل وسایل ثابت یا متحرک، گشادکننده کام، نگهدارنده فضا و غیره است.

فاز اول

مرحله اول درمان ارتودنسی زمانی انجام می شود که کودک شما هنوز تمام دندان های دائمی خود را نداشته باشد. در برخی موارد، وقتی فاز اول شروع می شود، بچه ها هنوز بیشتر دندان های شیری خود را دارند.

برای آشنایی بیشتر با دکتر مهدی رفیعی به اینستاگرام متخصص ارتودنسی در اصفهان مراجعه کنید.

متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی
متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی

 

مراقبت رهگیری در فاز I می تواند بسیاری از مسائل رایج ارتودنسی را برطرف کند، از جمله:

  • آندربایت
  • اوربایت
  • کراس بایت
  • دندان های شلوغ
  • دندان های شکاف
  • تعداد غیر طبیعی دندان ها

اگر کودک شما انگشت شست یا پستانک را می مکد، این عادت می تواند به مرور زمان بر رشد دندان ها و فک تاثیر منفی بگذارد. مراقبت رهگیری می تواند این مسائل را برای بهبود عملکرد دهان برطرف کند. دکتر تونی به طور کلی مراقبت های رهگیری فاز اول را تنها زمانی توصیه می کند که کودک شما در حین رشد در معرض خطر قابل توجهی از مشکلات ارتودنسی باشد.

فاز دوم

مرحله دوم زمانی شروع می شود که کودک شما تمام دندان های دائمی خود را داشته باشد. درمان کامل ارتودنسی نیز نامیده می شود، این مرحله ممکن است شامل بریس های ارتودنسی سنتی یا ترازهای شفاف باشد.

حتی اگر کودک شما نیازی به درمان فاز I ندارد، برای او مهم است که طبق توصیه تیم ما معاینات منظم داشته باشد. دکتر تونی ممکن است بخواهد رشد کودک شما را با در آمدن دندان های دائمی زیر نظر داشته باشد.

درمان ارتودنسی در سال‌های نوجوانی و بعد از آن بر بهبود ظاهر و عملکرد دندان‌ها متمرکز است. به یاد داشته باشید که حتی اگر کودک شما قبل از اینکه تمام دندان های دائمی خود را به دست آورد، ارزیابی کامل ارتودنسی را انجام نداده باشد، هرگز برای بهره مندی از ارتودنسی دیر نیست.

با مراقبت زودهنگام ارتودنسی به کودک خود لبخندی زیبا را آغاز کنید. برای مشاوره در ارتودنسی تونی با تماس با مطب ما یا درخواست وقت آنلاین همین امروز برنامه ریزی کنید.

پیام بگذارید

نوبت دهی ۰۹۱۰۲۵۷۶۷۹۹