دکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعی
info@drmehdirafiei.com
اصفهان، توحید میانی، جنب بانک پاسارگاد، مجتمع نگار ۱، طبقه ی دوم
03136260223
دکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعی

آیا کودک خردسال من واقعاً به بریس نیاز دارد؟

متخصص-ارتودنسی-اصفهان | دکتر- مهدی-رفیعی

آیا کودک خردسال من واقعاً به بریس نیاز دارد؟

سن مناسب ارتودنسی کودکان

سوال درستی است! برخی از والدین ممکن است فکر کنند که سن 7 سالگی برای بریس بسیار کوچک به نظر می رسد. بالاخره آیا کودکان در این سن حتی تمام دندان های دائمی خود را دارند؟

انجمن ارتودنتیست های ایران توصیه می کند که کودکان در سن 7 سالگی اولین معاینه ارتودنسی خود را انجام دهند، اما آیا این بدان معناست که فرزند شما واقعاً در سن 7 سالگی به بریس نیاز خواهد داشت؟ چرا مهم است که کودک شما در این سنین پایین لبخند خود را بررسی کند؟

ما سوالات زیادی در مورد درمان زودهنگام ارتودنسی داریم که باید به آنها پاسخ دهیم. در اینجا چیزی است که باید بدانید:

آیا کودک 7 ساله می تواند بریس بگیرد؟

به طور خلاصه، بله، یک کودک 7 ساله می تواند بریس یا درمان ارتودنسی دیگری دریافت کند. آیا این بدان معناست که کودک شما در سن 7 سالگی به بریس نیاز خواهد داشت؟ لازم نیست!

هر کودکی با سرعت متفاوتی رشد می کند. به طور معمول، دندان های جلویی در قوس دندانی بالا و پایین اولین دندان هایی هستند که می ریزند. به این دندان ها ثنایای مرکزی می گویند.

درمان ارتودنسی برای کار با دندان های مختلط یا رشد دهان دندان های شیری و دندان های دائمی طراحی شده است، بنابراین بریس در سن 7 یا 8 سالگی امکان پذیر است!

دکتر مهدی رفیعی متخصص ارتودنسی اصفهان ، دندانپزشک و درمان ناهنجاری های فک و صورت می باشند که در زمینه ی ترازکردن دندان های کودکان تجارب فراوانی کسب کرده اند.

متخصص-ارتودنسی-اصفهان | دکتر- مهدی-رفیعی
متخصص-ارتودنسی-اصفهان | دکتر- مهدی-رفیعی

چرا استفاده از بریس در سن 7 یا 8 سالگی ضروری است؟

ما نمی دانیم که آیا بریس برای کودک شما ضروری است تا زمانی که او از متخصصان ارتودنسی مجرب ما معاینه ارتودنسی دریافت کند. متخصص ارتودنسی ما آموزش دیده اند تا شرایط مشکل ساز ارتودنسی را قبل از پیشرفت و نیاز به درمان فشرده تر یا روند درمانی طولانی تری تشخیص دهند.

مسائل رشدی و ناهماهنگی های دندانی در حدود 7 سالگی آشکار می شوند و مهم است که این شرایط بدون درمان باقی نماند.

هنگامی که شرایط درمان نشده پیشرفت کند، این موارد می تواند منجر به موارد زیر شود:

  • مشکلات جویدن.
  • اختلالات گفتاری.
  • مشکلات گوارشی ناشی از ناتوانی در جویدن صحیح غذا.
  • درد فک یا دندان درد.
  • تنفس دهان.
  • عزت نفس ضعیف.

از آنجایی که دندان های دائمی در حدود 7 سالگی در حال رشد هستند، ما می توانیم شرایط مشکل ساز را شناسایی کرده و یک برنامه درمانی شخصی ایجاد کنیم تا به هدایت دندان ها و استخوان های فک کودک شما به یک تراز سالم و زیبا کمک کند.

برای آشنایی بیشتر با دکتر مهدی رفیعی به اینستاگرام مراجعه کنید.

نحوه عملکرد درمان ارتودنسی اولیه:

“بریس برای کودکان 7 ساله” نباید به معنای “بریس” باشد. دستگاه‌های ارتودنسی اغلب در سال‌های جوان‌تر برای ایجاد فضای کافی در دهان برای رویش همه دندان‌های دائمی استفاده می‌شوند.

گسترش دهنده های کام یکی از رایج ترین وسایل ارتودنسی مورد استفاده برای کودکان است. این دستگاه‌ها برای گشاد کردن کام باریک یا استخوان فک بالا طراحی شده‌اند تا از شلوغی یا نامرتبی دندان‌ها جلوگیری کنند. سن مناسب ارتودنسی کودکان

تعدادی از مشکلات ارتودنسی ناشی از باریک بودن استخوان‌های فک است و زمانی که استخوان‌های فک در سال‌های بزرگسالی تثبیت می‌شوند، گشاد کردن یا بزرگ کردن آن‌ها ممکن است به جراحی فک نیاز داشته باشد.

درمان زودهنگام ارتودنسی برای جلوگیری از ضروری شدن درمان های فشرده مانند جراحی فک عمل می کند، زیرا بریس ها یا دستگاه های ارتودنسی می توانند در کنار رشد طبیعی استخوان های فک عمل کنند.

سپس دندان‌ها و استخوان‌های فک به جای درمان پس از رشد ناهنجار، در تراز مورد نظر رشد می‌کنند.

متخصص-ارتودنسی-اصفهان | دکتر- مهدی-رفیعی
متخصص-ارتودنسی-اصفهان | دکتر- مهدی-رفیعی

 نتیجه چیست؟

برنامه ریزی یک معاینه ارتودنسی برای کودک شما در حدود سن 7 سالگی به ما امکان می دهد در صورت لزوم هرگونه شرایط مشکل زا را رهگیری کنیم. درمان زودهنگام می تواند فرزند شما را از مشکلات رشدی و ناراحتی ناشی از وضعیت او نجات دهد و در درازمدت باعث صرفه جویی در هزینه شما می شود.

اولین امتحان فرزندتان را برنامه ریزی کنید:

امروز برای فرزندتان یک امتحان رایگان درخواست کنید! اگر مردد هستید، لطفاً دریغ نکنید که برای هر گونه سوال با ما تماس بگیرید. ما دوست داریم از شما بشنویم.

ما اینجا هستیم تا شما و فرزندتان را در روند درمان، از اولین ویزیت تا آخرین ملاقات، راهنمایی کنیم.

اگر به دنبال یک متخصص ارتودنسی برتر در اصفهان هستید، ما دوست داریم شما را ملاقات کنیم!

پیام بگذارید

نوبت دهی ۰۹۱۰۲۵۷۶۷۹۹