دکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعی
info@drmehdirafiei.com
اصفهان، توحید میانی، جنب بانک پاسارگاد، مجتمع نگار ۱، طبقه ی دوم
03136260223
دکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعی

درمان ارتودنسی چیست؟

متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی

درمان ارتودنسی چیست؟

درمان ارتودنسی

درمان ارتودنسی روشی برای صاف کردن یا حرکت دادن دندان ها برای بهبود ظاهر دندان ها و نحوه عملکرد آنها است. همچنین می‌تواند به مراقبت طولانی‌مدت از سلامت دندان‌ها، لثه‌ها و مفاصل فک کمک کند، زیرا فشار گاز گرفتن را بر روی تمام دندان‌های شما پخش می‌کند.

چرا باید درمان ارتودنسی انجام دهم؟

بسیاری از افراد دارای دندان های شلوغ یا کج هستند. درمان ارتودنسی دندان ها را صاف می کند یا آنها را به موقعیت بهتری منتقل می کند. این می تواند ظاهر آنها و نحوه گاز گرفتن دندان ها را بهبود بخشد و در عین حال تمیز کردن آنها را آسان تر کند.

برخی از افراد دارای دندان های جلویی بالایی هستند که بیرون زده و ناخوشایند به نظر می رسند. این دندان‌های برجسته بیشتر احتمال دارد آسیب ببینند، اما درمان ارتودنسی می‌تواند آن‌ها را دوباره به خط خود بازگرداند. یا نحوه برخورد فک بالا و پایین می تواند باعث ناخوشایند دندان ها شود و منجر به نیش نادرست شود. درمان ارتودنسی ممکن است بتواند هر دوی این مشکلات را اصلاح کند.

دکتر مهدی رفیعی متخصص ارتودنسی اصفهان ، دندانپزشک و درمان ناهنجاری های فک و صورت ، عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان می باشند. و با هدف بهبود روابط میان فک و دندان و منظم کردن دندان های نامنظم کنار شما عزیزان هستند.

هنگامی که دندان ها به درستی به هم نمی رسند، این می تواند به عضلات فک فشار وارد کند و باعث مشکلات فک و مفاصل و گاهی سردرد شود. درمان ارتودنسی می تواند به شما کمک کند تا یکنواخت تر گاز بگیرید و فشار را کاهش دهید.

از چه سنی باید درمان ارتودنسی انجام دهم؟

بهترین زمان به طور کلی در دوران کودکی است، اما بزرگسالان نیز می توانند درمان ارتودنسی داشته باشند – و بیشتر و بیشتر این کار را انجام می دهند. سن کمتر از داشتن تعداد دندان مناسب است. در کودکان ممکن است لازم باشد قبل از شروع درمان صبر کنید تا دندان های کافی بیرون بیایند.

متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی
متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی

چه کسی ارتودنسی را انجام می دهد؟

دندانپزشک شما ممکن است درمان ارتودنسی را انجام دهد. یا ممکن است شما را نزد متخصصی بفرستند که دارای شرایط اضافی است. متخصص ممکن است در مطب یا در بخش بیمارستان باشد و ارتودنتیست نامیده می شود.

چه چیزی را شامل می شود؟

مهمترین چیز این است که یک معاینه کامل داشته باشید. این معمولاً شامل نگاه کردن به دندان‌های شما، گرفتن عکس با اشعه ایکس و ساختن مدل‌های گچی از دندان‌های شما است.

سپس تیم دندانپزشکی یا متخصص ارتودنسی شما در مورد اینکه چه درمانی ممکن است صحبت خواهد کرد. هنگامی که مطمئن شدید که می خواهید ادامه دهید، درمان می تواند به محض داشتن دندان های دائمی کافی شروع شود.

آیا برای ایجاد فضا نیاز به کشیدن دندان دارم؟

ممکن است فضای کافی برای تمام دندان های دائمی خود نداشته باشید. اگر چنین است، ممکن است لازم باشد تعدادی دندان دائمی برای ایجاد فضا درآورید. تیم دندانپزشکی شما به شما خواهند گفت که آیا این مورد است یا خیر. گاهی اوقات می توان فضا را با استفاده از اشکال دیگر درمان ایجاد کرد.

درمان چگونه انجام می شود؟

درمان ارتودنسی را می‌توان با انواع مختلفی از دستگاه‌ها انجام داد که اکثر مردم به آن «بریس» می‌گویند.

برای آشنایی بیشتر با دکتر مهدی رفیعی به اینستاگرام متخصص ارتودنسی در اصفهان مراجعه کنید.

بریس متحرک چیست؟

درمان ساده ممکن است با یک بریس متحرک (صفحه ای که می توان آن را برای تمیز کردن خارج کرد) انجام داد. دارای سیم ها و فنرهای ظریفی است که با فشار ملایم دندان ها را حرکت می دهند.

بریس ثابت چیست؟

اغلب، دندان‌ها باید با دقت بیشتری نسبت به استفاده از بریس متحرک هدایت شوند. بنابراین از بریس ثابت استفاده می شود. این دارای براکت ها و نوارهایی است که به طور موقت به دندان می چسبند. یک سیم انعطاف پذیر همه براکت ها را به هم متصل می کند و امکان جابجایی دندان ها را فراهم می کند. شما نمی توانید خودتان دستگاه را بیرون بیاورید، بنابراین به آن دستگاه ثابت می گویند.

متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی
متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی

بریس کاربردی چیست؟

گاهی اوقات می توان نحوه رشد فک ها را با استفاده از یک بریس کاربردی تغییر داد. این کار با استفاده از قدرت عضلات فک شما کار می کند و می تواند به انواع خاصی از مشکلات کمک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات دکتر مهدی رفیعی به صفحه خدمات مراجعه فرمایید.

براکت ها از چه چیزی ساخته شده اند؟

بریس های ثابت همیشه از فلز ساخته نمی شوند. می توان از پلاستیک و سرامیک مخصوصا برای بزرگسالان استفاده کرد.

هدگیر چیست؟

برخی افراد علاوه بر بریس نیاز به پوشیدن روسری دارند. معمولاً فقط باید آن را در عصر یا شب بپوشید. اگر آن را به روشی که گفته شده نپوشید، ممکن است دندان های جلویی شما در پایان درمان بیرون بزنند.

برای دریافت نوبت از مرکز ارتودنسی دکتر مهدی رفیعی از طریق راه های ارتباطی کلیک کنید.

پیام بگذارید

نوبت دهی ۰۹۱۰۲۵۷۶۷۹۹