دکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعی
info@drmehdirafiei.com
اصفهان، توحید میانی، جنب بانک پاسارگاد، مجتمع نگار ۱، طبقه ی دوم
03136260223
دکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعی

آیا بریس ها و اینویزیلاین شکل صورت، بینی، لب ها و خط فک شما را تغییر می دهند؟

متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی

آیا بریس ها و اینویزیلاین شکل صورت، بینی، لب ها و خط فک شما را تغییر می دهند؟

بریس ها و اینویزیلاین

چگونه گرفتن بریس یا اینویزیلاین روی صورت شما تأثیر می گذارد؟

ارتوپدی. این کلمه بزرگی است، اما ارتباط زیادی با درمان ارتودنسی شما دارد. می بینید که بریس ها فقط تراز دندان های شما را تغییر نمی دهند. تجربه ارتودنسی سایر آناتومی های دهان و صورت – مانند خط فک، لب ها و نمای کلی صورت را نیز در نظر می گیرد. این امر به ویژه در کودکانی که استخوان هایشان هنوز در حال رشد است صادق است.

بسته به سن شما در هنگام استفاده از بریس، برخی از جنبه های صورت را می توان بیشتر از سایرین تنظیم کرد. اما وقتی نوبت به بریس‌های بزرگسالان و درمان‌های اینویزیلاین می‌رسد، ممکن است سؤالات خاصی در مورد اینکه این نوع درمان‌های ارتودنسی چگونه بر ظاهر فردی شما تأثیر می‌گذارند، داشته باشید.

دکتر مهدی رفیعی متخصص ارتودنسی اصفهان ، دندانپزشک و درمان ناهنجاری های فک و صورت ، عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان می باشند. و با هدف بهبود روابط میان فک و دندان و منظم کردن دندان های نامنظم کنار شما عزیزان هستند.

آیا بریس ها شکل صورت شما را تغییر می دهند؟
این یک سوال رایج است، به عنوان مثال: آیا Invisalign شکل صورت شما را تغییر می دهد؟

بستگی دارد.

استفاده از بریس یا اینویزیلاین برای تنظیم تراز دندان‌ها به این معنی است که بافت‌های نرمی که روی آن‌ها قرار می‌گیرند – مانند گونه‌ها و لب‌های شما – با تراز جدید بایت شما مطابقت دارند. به همین دلیل است که گاهی اوقات هنگام از دست دادن دندان، صورت افراد “غرق شده” به نظر می رسد. با بریس ها، تغییر شکل صورت شما به تدریج انجام می شود. در بزرگسالان که ویژگی های اسکلتی آنها کاملاً توسعه یافته است، کمتر آشکار است.

در طول مشاوره ارتودنسی شما، متخصص ارتودنسی اتاوا ما، دکتر چارلز کوهن، می‌تواند مشخص کند که در صورت وجود، زمانی که دندان‌های شما به درستی تراز می‌شوند، کدام ناحیه ممکن است تغییر کند. به این ترتیب، اگر می‌پرسید «آیا بریس‌ها شکل صورت شما را تغییر می‌دهند»، دکتر کوهن می‌تواند به شما پاسخ مناسبی بدهد.

متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی
متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی

آیا بریس ها شکل بینی شما را تغییر می دهند یا آن را بزرگتر می کنند؟
برخی از افراد می خواهند جزئیات خاصی مانند “آیا بریس ها شکل بینی شما را تغییر می دهند” بدانند؟

نه انها نه. حتی اگر بریس‌ها می‌توانند عرض فک بالایی شما را تنظیم کنند، اما به ساختارهایی که بر شکل و اندازه بینی شما تأثیر می‌گذارند گسترش نمی‌یابند.

با این حال، اگر بریس‌ها دندان‌های بالایی و فک‌های شما را به اندازه‌ای تنظیم کنند که شکل نیمرخ شما در آن ناحیه تغییر کند، به طور بالقوه می‌تواند باعث شود که بینی شما کمی متفاوت به نظر برسد، به خصوص از طرف.

به عنوان مثال، اگر لب‌ها بیشتر بیرون بیایند یا به عقب برگردند، نمای کلی صورت شما را مستقیماً در کنار بینی تنظیم می‌کند. به عنوان یک عارضه جانبی، می تواند توهم تغییر شکل بینی را ایجاد کند.

آیا بریس ها بینی شما را بزرگتر می کنند؟

نه، اما اگر دندان های بالایی شما را به طور قابل توجهی به عقب بکشند، درمان تکمیل شده می تواند این توهم را ایجاد کند که بینی شما بیش از قبل بیرون زده است. با این حال بریس ها به تنهایی بینی شما را بزرگتر نمی کنند.

آیا بریس ها لب های شما را تغییر می دهند و آنها را بزرگتر نشان می دهند؟

بله، بریس‌ها می‌توانند موقعیت لب‌های شما را تغییر دهند، اما فقط به اندازه‌ای که دندان‌های بلافاصله پشت آنها تغییر کند. هیچ ربطی به بریس ها ندارد که لب های شما را تا حد پری یا فرم تغییر می دهند.

به عنوان مثال، اگر آندربایت دارید و دندان‌های جلویی بالا و پایین شما را در یک راستا قرار دهیم، می‌تواند ظاهر یک لب بالایی را حجیم‌تر کند. اگر دندان‌های بالایی دارید که به بیرون پرتاب می‌شوند و چند میلی‌متر آن‌ها را به عقب برمی‌گردانیم، باعث می‌شود که لب شما کمی به عقب برگردد.

لب های شما یک سد محافظ بر روی لبخند شما هستند. اگر به دهان ضربه بخورید، از شما در برابر شکستگی دندان محافظت می کنند. انجام درمان‌هایی مانند بریس ها و اینویزیلاین سنتی تنها «پایه‌ای» را که لب‌های شما روی آن قرار می‌گیرند تغییر می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خدمات دکتر مهدی رفیعی به صفحه خدمات مراجعه فرمایید.

نکته جانبی: اگر از براکت‌های سنتی با استفاده از براکت و سیستم سیم استفاده می‌کنید، ممکن است به طور موقت متوجه بزرگ‌تر شدن لب‌هایتان شوید. این به دلیل عرض اضافی ایجاد شده بین دندان ها و لب های شما است. این به این معنا نیست که لب‌های شما بزرگ‌تر هستند، بلکه نمی‌توانند تا زمانی که بریس‌ها در نهایت جدا شوند، به اندازه دندان‌هایتان بنشینند.

آیا بریس ها خط فک شما را تغییر می دهند؟

اگر دکتر کوهن از ارتودنسی رهگیری (درمان های اصلاح کننده رشد یا ارتوپدی) در بیماران جوان تر استفاده می کند، بله، ممکن است بریس ها و سایر وسایل بتوانند شکل و اندازه فک های شما را تنظیم کنند.

اما اگر بزرگسال هستید آیا بریس ها به تنهایی می توانند خط فک شما را تغییر دهند؟

زیاد نیست. تنها راه برای تغییر چشمگیر خط فک شما در بزرگسالی از طریق اقدامات جراحی است. چنین اقدامات پزشکی معمولاً کاملاً پیچیده هستند و با همکاری نزدیک دکتر کوهن و یک جراح دهان تکمیل می شوند.

متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی
متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی

آیا اینویزیلاین شکل صورت، بینی، لب ها یا خط فک شما را تغییر می دهد؟

اینویزیلاین در برخی شرایط می تواند موقعیت لب های شما را نیز تغییر دهد. اما با اینویزیلاین، بین دندان‌ها و لب‌های شما «بافر» وجود ندارد. بنابراین، در طول این فرآیند تغییر چندانی در اندازه یا نیمرخ لب خود مشاهده نمی کنید. بریس ها و اینویزیلاین – با این حال، اینویزیلاین هنوز هم این قابلیت را دارد که دندان‌های بالایی شما را در راستای مناسب قرار دهد، که می‌تواند به‌طور ثانویه بر ظاهر و نمای کناری لب‌های شما تأثیر بگذارد.

از آنجایی که به نظر می رسد ترازهای شفاف کمترین تأثیر را بر ظاهر و فعالیت های روزانه شما می گذارند، اکثر بیماران ما آنها را به بریس های سنتی ترجیح می دهند.

برای دریافت نوبت از مرکز ارتودنسی دکتر مهدی رفیعی از طریق راه های ارتباطی کلیک کنید.

آماده دریافت بریس یا اینویزیلاین هستید؟ کار بعدی چیه…

درک رابطه ظریف بین ویژگی های صورت، فک و همراستایی دندان ها چیزی است که ارتودنسی را به چنین خدمات پیچیده ای تبدیل می کند. ارتودنتیست هایی مانند دکتر چارلز کوهن ویژگی های فیزیکی شما – مانند نمایه های جلویی و پهلوی شما – را هنگام برنامه ریزی درمان در نظر می گیرند.

اولین قدم برای گرفتن بریس یا اینویزیلاین است. وقتی وارد شدید، صورت و دهان شما را تجزیه و تحلیل می کنیم – مانند لب ها، چانه، خط فک، بینی و دندان های شما. به این ترتیب، طرح ارتودنسی شخصی شما به طور کلی به نفع شماست. این به چیزی بیشتر از دندان خلاصه می شود!

زمانی که اهداف لبخند شما را مشخص کردیم، دکتر کوهن بررسی می کند که کدام نوع درمان ارتودنسی برای نیازهای شما بهتر عمل می کند. شما نقش مستقیمی در تعیین اینکه آیا بریس های کلاسیک دریافت می کنید یا Invisalign بازی می کنید.

برای آشنایی بیشتر با دکتر مهدی رفیعی به اینستاگرام متخصص ارتودنسی در اصفهان مراجعه کنید.

پیام بگذارید

نوبت دهی ۰۹۱۰۲۵۷۶۷۹۹