دکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعی
info@drmehdirafiei.com
اصفهان، توحید میانی، جنب بانک پاسارگاد، مجتمع نگار ۱، طبقه ی دوم
03136260223
دکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعی

هر آنچه که باید در مورد ارتودنسی جراحی بدانید؟

متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی

هر آنچه که باید در مورد ارتودنسی جراحی بدانید؟

ارتودنسی جراحی

مواقعی وجود دارد که راه حل های ارتودنسی معمولی نمی توانند مشکل بایت را با موفقیت درمان کنند. مال اکلوژن شدید ممکن است به درمان جراحی نیاز داشته باشد، به ویژه اگر باعث مشکلات عملکردی مانند مشکلات گفتاری، ناتوانی در جویدن صحیح غذا و اختلال عملکرد صورت به شکل درد مفاصل، سردرد یا مشکلات لثه شود. مسائل مربوط به عزت نفس ناشی از ناهنجاری های فک نیز ممکن است نیاز به جراحی را ایجاب کند.

ارتودنسی جراحی که به عنوان جراحی ارتوگناتیک نیز شناخته می شود، برای درمان موارد شدید ناهنجاری های استخوان فک و گزش بد استفاده می شود. اگر ارتودنتیست شما تشخیص داده باشد که شما نیاز به جراحی دارید، با یک جراح فک و صورت همکاری خواهد کرد تا اطمینان حاصل شود که شما بهترین مراقبت ممکن را دریافت خواهید کرد.

دکتر مهدی رفیعی متخصص ارتودنسی اصفهان ، دندانپزشک و درمان ناهنجاری های فک و صورت ، عضو هیئت علمی دانشگاه اصفهان می باشند. و با هدف بهبود روابط میان فک و دندان و منظم کردن دندان های نامنظم کنار شما عزیزان هستند.

متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی
متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی

آیا به جراحی نیاز دارم؟

بزرگسالانی که از بایت های شدید رنج می برند یا نگرانی هایی در مورد ظاهر صورت خود دارند، ممکن است ارتودنسی جراحی را در نظر بگیرند. اما برای اینکه مطمئن شوید که آیا لازم است یا خیر، ارتودنتیست شما ساختارهای دهان شما از جمله فک، دندان ها و لثه ها را قبل از تشخیص بررسی می کند.

به طور معمول، رشد فک بین 16 تا 18 سالگی متوقف می شود. زمانی که فک ها به درستی ردیف نمی شوند و مشکلات عملکردی و زیبایی برای بیمار ایجاد می کنند، ممکن است نیاز به جراحی ارتوگناتیک برای حرکت دادن فک و دندان ها در موقعیت صحیح خود باشد.

یک متخصص ارتودنسی قبل از تعیین اینکه آیا جراحی درمان مناسب است یا خیر صبر می کند تا رشد فک متوقف شود. چگونه عمل می کند جراحی ارتودنسی فقط توسط یک جراح دهان و فک و صورت مجاز انجام می شود و جراحی اغلب در یک بیمارستان انجام می شود.

برای آشنایی بیشتر با دکتر مهدی رفیعی به اینستاگرام متخصص ارتودنسی در اصفهان مراجعه کنید.

این جراحی می تواند چندین ساعت طول بکشد و پس از اتمام، حداقل دو هفته باید استراحت کنید. از آنجایی که این یک روش اصلی است، به شما توصیه می شود در این دوره کار نکنید یا به مدرسه نروید. مرحله بهبودی چند هفته طول می کشد.

پس از بهبودی فک، بایت شما توسط متخصص ارتودنسی “کوچک” می شود. ممکن است برای شما بریس ها یا ترازهای شفاف تجویز شود که باید به مدت 6 تا 12 ماه از آنها استفاده کنید. سپس برای نگهداری مناسب از نگهدارنده ها استفاده می کنید.

موقعیت دندان های شما حفظ خواهد شد. مزایای جراحی ارتوگناتیک برای بسیاری از بیماران ما، بهترین پاداش انجام جراحی ارتودنسی یک لبخند سالم و زیبا است.

جراحی ارتوگناتیک می تواند مال اکلوژن و ناهنجاری های فک را اصلاح کند و شما را قادر می سازد غذای خود را به درستی بجوید، واضح تر صحبت کنید و با اعتماد به نفس بیشتری لبخند بزنید. همچنین یک گزینه درمانی برای کسانی که از آپنه انسدادی خواب رنج می برند در نظر گرفته می شود.

متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی
متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی

آیا جراحی ارتودنسی خطرناک است؟

مانند تمام روش های جراحی بزرگ، خطراتی در ارتباط با جراحی ارتوگناتیک وجود دارد. اگر نگرانی دارید، لطفاً از جراح دهان خود بپرسید. ارتودنسی جراحی یک تلاش مشترک بین دندانپزشک، متخصص ارتودنسی و جراح فک و صورت است.

ما با هم کار خواهیم کرد تا یک برنامه درمانی ایجاد کنیم که دندان های شما را با جراحی به موقعیت ایده آل خود برساند.

برای اطلاع از اینکه آیا کاندید مناسبی برای جراحی ارتوگناتیک هستید، لطفاً یک قرار ملاقات با دکتر مهدی رفیعی تعیین کنید.

ما نگرانی ها و اهداف شما را مورد بحث قرار می دهیم و یک معاینه کامل از دهان شما انجام می دهیم تا مشخص شود آیا جراحی برای شما مناسب است یا خیر.

پیام بگذارید

نوبت دهی ۰۹۱۰۲۵۷۶۷۹۹