دکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعی
info@drmehdirafiei.com
اصفهان، توحید میانی، جنب بانک پاسارگاد، مجتمع نگار ۱، طبقه ی دوم
03136260223
دکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعیدکتر مهدی رفیعی

تفاوت بین دندانپزشک و ارتودنتیست چیست؟ – بهترین مرکز ارتودنسی در اصفهان

بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

تفاوت بین دندانپزشک و ارتودنتیست چیست؟ – بهترین مرکز ارتودنسی در اصفهان

بهترین مرکز ارتودنسی در اصفهان

دندانپزشکان و ارتودنتیست ها پزشکانی هستند که در زمینه بهداشت دهان و دندان تخصص دارند. پزشکانی که دندانپزشکی عمومی را مطالعه می کنند برای تشخیص و درمان بیماری های لثه، دندان، زبان و دهان شما آموزش دیده اند.

ارتودنتیست ها نیز این آموزش ها را می بینند، اما آموزش های تکمیلی را می بینند تا در تشخیص و درمان ناهماهنگی دندان ها و فک های شما متخصص شوند.

این مقاله در مورد تفاوت ارتودنتیست ها و دندانپزشکان بیشتر توضیح می دهد تا بتوانید تصمیم بگیرید که چه نوع دکتری را باید ببینید.

دندانپزشک چه می کند؟

دندانپزشکان پزشکان بهداشت دهان و دندان هستند. به طور معمول، دندانپزشکان برای مدرک پیش از دندانپزشکی یا پیش پزشکی قبل از رفتن به دانشکده دندانپزشکی فارغ التحصیل به کالج می روند.

مانند همه پزشکان، دندانپزشکان نیز باید قبل از دریافت گواهینامه، در عمل خود به طور گسترده آموزش ببینند. حدود 80 درصد از دندانپزشکان آنچه به عنوان دندانپزشکی عمومی شناخته می شود، انجام می دهند.

دندانپزشکان مجاز می توانند شرایط بهداشت دهان و دندان دندان، لثه، زبان و دهان شما را تشخیص داده و درمان کنند. آنها همچنین می توانند دندان های شما را تمیز کنند، اما متخصصان بهداشت دندان معمولاً از آن مراقبت می کنند.

دکتر مهدی رفیعی متخصص ارتودنسی اصفهان می باشند.

بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان
بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

دندانپزشکان مراقبت های زیر را ارائه می دهند:

 • انجام و تفسیر اشعه ایکس دندان
 • حفره ها را پر کنید
 • کشیدن دندان
 • ترمیم دندان های ترک خورده
 • ارتقاء سلامت دهان و دندان و بهداشت دهان
 • دندان ها را پر کرده و بچسبانید
 • درمان بیماری های لثه مانند التهاب لثه
 • تجویز درمان، از جمله داروهای تجویزی، برای شرایط سلامت دهان
 • سفید کردن دندان ها
 • تاج یا روکش نصب کنید
 • نظارت بر رشد دندان های کودکان
 • انجام جراحی دهان

متخصص ارتودنسی چه می کند؟

ارتودنتیست ها پزشکان بهداشت دهان و دندان نیز هستند. از نظر فنی، آنها نوعی دندانپزشک با تخصص در تراز کردن دندان و فک هستند.

متخصصین ارتودنسی معتبر برای تشخیص و درمان بیماری های دهان و دندان دندان ها، لثه ها و دهان شما آموزش دیده اند. اما بیشتر ارتودنتیست ها بر روی اطمینان از تنظیم صحیح دندان ها و فک شما تمرکز می کنند.

ارتودنتیست ها کارهای زیر را انجام می دهند:

بر رشد صورت (خط فک و گاز گرفتن) در کودکان نظارت کنید.
تشخیص و درمان نامرتبی دندان ها و فک ها (مال اکلوژن).
یک برنامه درمانی شامل بریس ها و نگهدارنده ها ایجاد کنید.
انجام جراحی صاف کردن دندان.

دکتر مهدی رفیعی متخصص ارتودنسی اصفهان می باشند.

وسایل دندانپزشکی مانند بریس ها، گشاد کننده های کام، هدگیر ارتودنسی یا وسایل هربست را نصب کنید.
مدارک و آموزش ارتودنتیست در مقابل دندانپزشک.
دندانپزشکان و ارتودنتیست ها تحصیلات یکسانی دارند. ارتودنتیست ها باید قبل از شروع به کار، گواهینامه آموزشی بیشتری دریافت کنند.

به طور معمول، دندانپزشکان برای مدرک پیش از دندانپزشکی یا پیش پزشکی قبل از رفتن به دانشکده دندانپزشکی فارغ التحصیل به کالج می روند.

مانند همه پزشکان، دندانپزشکان نیز ملزم به آموزش گسترده در عمل خود هستند و قبل از اینکه بتوانند گواهینامه دریافت کنند، یک دوره رزیدنتی را تکمیل کنند. صدور گواهینامه مستلزم گذراندن یک آزمون جامع است.

متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی
متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر مهدی رفیعی

مانند همه پزشکان، دندانپزشکان نیز ملزم به آموزش گسترده در عمل خود هستند. دو سال اول دانشکده دندانپزشکی در کلاس درس و آزمایشگاه برگزار می شود. در طول دو سال گذشته، دندانپزشکان تحت نظارت یک دانشکده دندانپزشکی دارای مجوز با بیماران کار می کنند.

پس از اتمام دانشکده دندانپزشکی، دندانپزشکان باید در آزمون ملی دندانپزشکی شرکت کرده و قبول شوند تا حرفه ای شوند.با ما تماس بگیرید.

متخصصین ارتودنسی معمولاً قبل از ورود به دانشکده دندانپزشکی، یک رشته پیش از دندانپزشکی یا پیش پزشکی را در مقطع کارشناسی خود دنبال می کنند.

پس از اتمام دانشکده دندانپزشکی و شرکت در آزمون گواهینامه، متخصصین ارتودنسی به مدت 2 تا 3 سال دیگر در برنامه رزیدنتی ارتودنسی شرکت می کنند تا گواهینامه تخصصی در ارتودنسی دریافت کنند.

طبق گفته هیئت ارتودنسی آمریکا، ارتودنتیست ها می توانند پس از تکمیل آزمایشات گواهینامه اضافی، وارد عمل شوند.

پیام بگذارید

نوبت دهی ۰۹۱۰۲۵۷۶۷۹۹